Mauritius
A A A

Mauritius, büyüleyici, eşi benzeri olmayan, cennetten bir kesittir. İsmi, tropik bir konforun ve hayret verici bir şaşaanın görüntülerini çağırır.

 

Birçok yerde mavi kobalt rengi denizi, beyaz kumlu plajları ve lüks otelleriyle ünlü olsa da kendinizi güneşlenme ve yüzme dışında bir şeyler yaparken bulacaksınız.

 

Mauritius’ta yapacağınız bir sonraki şeyi genellikle tahmin edemezsiniz. Adalar, sizi plaj ve havuzun günlük sıradanlığından çekip alacak tarihi yapılar, kültürel farklılıklar, coğrafi çeşitlilik ve neredeyse tükenmek bilmeyen etkinliklerle doludur. Ancak buranın en büyük özelliği sıcak ve sevecen insanlarıdır.   

 

 

ÖRNEK PROGRAM:

 

1.Gün: Mauritius

Hint Okyanusu cenneti Mauritius’a varış. Havaalanında şoförünüz tarafından karşılanacak ve otele transfer olacaksınız.  Geceleme otelde.

  

2. Gün: Mauritius (Kuzey Ada Turu)

Kahvaltı sonrası adanın kuzeyindeki Pamplemousses Bahçesi, alışveriş merkezleriyle yerel zanaat dükkanları ile ünlü Caudan Rıhtımı’nı da gezeceğiniz turun keyfini çıkarın. Akşam yemeği ve geceleme otelde.  

 

3. Gün : Mauritius (Güney Ada Turu)

Kahvaltı sonrası  yerel rehber eşliğinde adanın güneyine yapacağınız turda Trou Aux Cerfs, kutsal bir göl olarak bilinen Grand Basin, göz alıcı şelaleleriyle yedi renkli bir dünya Chamarel’in keyfini çıkarın. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

   

4. Gün : Mauritius

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Alternatif olarak denizaltı turu alabilir, zengin mercan kayalıklarını, birbirinden güzel balık türlerini görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.  

 

5. Gün : Mauritius (Ile Aux Cerfs)

Bugün bembeyaz kumlarıyla buranın en güzel tropik adası Ile Aux Cerfs’e tam günlük bir tur yapabilirsiniz. Plajda dinlenebilir ya da çeşitli su sporlarından birinin keyfine varabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  

6. Gün : Mauritius

Sakin ve romantik bir gün için serbest zaman geçirebilir veya bu tropik adayı kendiniz keşfe çıkabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.  

 

7. Gün : Mauritius

Kahvaltı sonrası dönüş uçağınıza binmek için havaalanına transfer.