Fiji
A A A

Güney Pasifik Okyanusuna uzanmış takımadalar, 330’dan fazla adadan oluşmaktadır; bunların yalnızca 110’unda yerleşim vardır. Ilık tropik suları ve göz alıcı mercan kayalıkları bu ada-ülkenin sembolleridir.

  

Tertemiz cennet gibi koylarla sayısız filme ilham kaynağı olmuş ışıl ışıl kumların oluşturduğu plajlar arıyorsanız, Fiji sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Buradaki sualtı yaşantısı, dünyanın dört bir yanındaki dalgıçları kendine çekmektedir. Ancak Fiji’nin arkadaş canlısı ve samimi kültürü de gözardı edilecek gibi değildir.  

 

 

ÖRNEK PROGRAM:

1. Gün: Los Angeles / Fiji ya da Hong Kong / Fiji 

Los Angeles Uluslararası Havaalanı’ndan Air New Zealand ya da Air Fiji  ile haraket.

Los Angeles / Fiji uçuşu 11 saat sürmektedir. Arzu eden konuklarımız, Hong Kong üzerinden Fiji'ye uçabilirler. Hong Kong / Fiji uçuşu 14 saat sürmektedir. 

 

2. Gün: Fiji (Nadi)

Fiji’nin başlıca uluslararası havaalanı olan Nadi Uluslararası Havaalanına varış. Transfer elemanı tarafından karşılanma ve otele transfer. Geceleme.

 

3. Gün: Nadi 

Şehri keşfedin, yerel dükkanları dolaşın ve Hindistan dışındaki en büyük Hint tapınağı olan Sri Siva Subramaniya Swai Tapınağı'nı gezin. Geceleme otelde. 

 

4. Gün: Nadi / Yasawa Adaları (ya da Mamanuca Adaları)

Sabah kahvaltısı sonrası  katamaran / helicopter / özel deniz uçağı ile Yasawa Adaları’na transfer. Seçeceğiniz resort’a varış. Otele yerleşme sonrası masaj yaptırabilir, dinlenebilirsiniz. Akşam, plajda alacağınız mum ışığında akşam yemeğinin tadını çıkarın. 

 

5. Gün: Yasawas (ya da Mamanucas)

Kapınızın dışında birbirine çarpan dalgaların sesiyle uyanın. Günü plajda şnorkelle yüzerek, dalış yaparak, deniz kayağına binerek, balık tutarak, kitap okuyarak veya sadece Fiji güneşinin tadını çıkararak geçirin. Plajda piknik yapabilir, köyleri ziyaret edebilir ya da mağara turlarına katılabilirsiniz.

 

6. Gün: Yasawas

Bugün dilerseniz Mavi Göl’e gidebilir, Sawa-I-Lau mağaralarına yüzebilir ya da adanın volkanik bölgelerine yürüyüş yapabilirsiniz. Sawa-I-Lau, Brooke Shields’ın oynadığı Mavi Göl filminin çekildiği bölgedir.

   

7. Gün: Yasawas

Dilerseniz bir adalar turuna katılıp civardaki adaları keşfedebilirsiniz. 

 

8. Gün: Yasawas

Şelale trekking’i, ata binme, jet ski safarileri, dalış ve şnorkelle yüzme gibi macera dolu etkinliklerin tadını çıkarın. Aynı zamanda spa hizmetleri, havuz, özel verandanızda balinalarla yunusları izleyerek yapacağınız daha huzurlu bir günün tadını da çıkarabilirsiniz.

  

9. gün: Yasawas

Bugün civardaki köylerden birini ziyaret edip yerli halkın yaşamlarını yakından tanıyabilirsiniz. Geceleme.

 

Day 10: Yasawas / Nani / Los Angeles

Sabah kahvaltısı sonrası Nani’ye transfer.  Nani / Los Angeles uçuşu.